Protokoly z testovania

,

Z dovodu upgradu testovaca su momentalne nedostupne podrobne vysledky z testovania starsie, ako z 7.10.2018. Spristupnime ich v dohladnej dobe.

Okrem toho sa momentalne zobrazuju vysledky len po prve WA.

pravdepodobne sa nedavaju odovzdavat zdrojaky, ktore obsahuju diakritkiu. Oprava je uz na ceste.

Edit: Uz sa daju odovzdavat aj subory s diakritikou a protokoly sa uz zobrazuju kompletne. Stare protokoly este nie su k dispozicii.

2. kolo letnej časti

,

Rozhodli sme sa, že v 2. kole letnej časti bude iba jedna teoretická úloha. Veríme, že zvyšné úlohy vás dostatočne zamestnajú :) A pekná úloha si na vás počká do ďalšieho kola.

1. kolo letnej časti

,

Ahojte :)

Čakajú vás nové zadania plné zaujímavých úloh. Termín odovzdania je 25.6., tešíme sa na vaše úspešné submity.

V tomto kole pomôžete vedúcim so stavaním studní, budete kontrolovať uzátvorkovanosť výrazov, naučíte sa pracovať s novým jazykom Prolog a už klasicky budete vyriešiť dve programátorské úlohy, alebo sa zapojíte do programátorskej Liahne a získate body takým spôsobom.

Koniec 2. kola - anketa a vzoráky

,

Na stránke sme zverejnili vzorové riešenia 2. kola: https://prask.ksp.sk/ulohy/94/ Ak sa teda chcete dozvedieť, ako vyzerali vzorové programy v kresle, či ako sa dalo pomôcť Jonášovi, Dášenke či Prefixovi, určite si ich pozrite :)

Okrem toho sa snažíme zistiť, ako PRASK vylepšiť. A na to potrebujeme poznať Váš názor. Chceli by sme Vás preto poprosiť, aby ste vyplnili túto krátku anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI8vX15ZHxLsvTJbrX-IlkW6xsXwFlfihzKx-rTBK7a-VQYA/viewform#responses

Ďakujeme :)

Úloha Pohodlnejšie kreslo

,

Ako sme sľúbili, na stránke je zverejnená aj posledná úloha - Pohodlnejšie kreslo.

Prajeme veľa šťastia s riešením :)

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Zadanie 2. kola

,

Ahojte.

S blížiacimi sa sviatkami sme pre vás pripravili predčasný vianočný darček - zadania 2. kola zimnej časti. Síce ešte čakáme na zadanie úlohy 3 (ktoré pribudne v priebehu týždňa), medzičasom sa ale môžete pustiť do riešenia zvyšných štyroch veľmi zaujímavých úloh. Na riešenie máte niečo vyše mesiaca.

Prajeme vám príjemne prežité sviatky :)

Tričková šifra

,

Od leta majú KSPáci nové tričká. Mnohí z vás si ich už dokonca aj kúpili. Viete však vymenovať všetky algoritmy, dátové štruktúry a zvyšné informatické pojmy, ktoré sa na ňom nachádzajú? Dokázať nám to môžete v našej Tričko šifre :)

Vzorové riešenia 1. kola

,

Na webe sa konečne objavili vzorové riešenia 1. kola. Môžete sa teda pozrieť, ako sa mali zadané úlohy riešiť.

No a medzičasom opravujeme vaše riešenia a pripravujeme 2. kolo, máte sa na čo tešiť :)

Predĺženie termínu 1. kola

,

Kvôli viacerím technickým problémom, ktoré sme v posledných dňoch mali na našej stránke, sme sa rozhodli predĺžiť termín 1. kola do 1.11.2017.

Dúfame, že tento čas navyše počas prázdnin vám vynahradí vzniknuté problémy. Stránka (bohužiaľ) stále nefunguje na 100%, preto ak narazíte na nejaký problém, buďte trpezliví a napíšte nám na ksp-info@ksp.sk a my sa to pokúsime čo najskôr vyriešiť.

Odporúčame však nenechávať si submitovanie na poslednú možnú chvíľu.