Koniec 2. kola - anketa a vzoráky

,

Na stránke sme zverejnili vzorové riešenia 2. kola: https://prask.ksp.sk/ulohy/94/ Ak sa teda chcete dozvedieť, ako vyzerali vzorové programy v kresle, či ako sa dalo pomôcť Jonášovi, Dášenke či Prefixovi, určite si ich pozrite :)

Okrem toho sa snažíme zistiť, ako PRASK vylepšiť. A na to potrebujeme poznať Váš názor. Chceli by sme Vás preto poprosiť, aby ste vyplnili túto krátku anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI8vX15ZHxLsvTJbrX-IlkW6xsXwFlfihzKx-rTBK7a-VQYA/viewform#responses

Ďakujeme :)

Úloha Pohodlnejšie kreslo

,

Ako sme sľúbili, na stránke je zverejnená aj posledná úloha - Pohodlnejšie kreslo.

Prajeme veľa šťastia s riešením :)

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Zadanie 2. kola

,

Ahojte.

S blížiacimi sa sviatkami sme pre vás pripravili predčasný vianočný darček - zadania 2. kola zimnej časti. Síce ešte čakáme na zadanie úlohy 3 (ktoré pribudne v priebehu týždňa), medzičasom sa ale môžete pustiť do riešenia zvyšných štyroch veľmi zaujímavých úloh. Na riešenie máte niečo vyše mesiaca.

Prajeme vám príjemne prežité sviatky :)

Tričková šifra

,

Od leta majú KSPáci nové tričká. Mnohí z vás si ich už dokonca aj kúpili. Viete však vymenovať všetky algoritmy, dátové štruktúry a zvyšné informatické pojmy, ktoré sa na ňom nachádzajú? Dokázať nám to môžete v našej Tričko šifre :)

Vzorové riešenia 1. kola

,

Na webe sa konečne objavili vzorové riešenia 1. kola. Môžete sa teda pozrieť, ako sa mali zadané úlohy riešiť.

No a medzičasom opravujeme vaše riešenia a pripravujeme 2. kolo, máte sa na čo tešiť :)

Predĺženie termínu 1. kola

,

Kvôli viacerím technickým problémom, ktoré sme v posledných dňoch mali na našej stránke, sme sa rozhodli predĺžiť termín 1. kola do 1.11.2017.

Dúfame, že tento čas navyše počas prázdnin vám vynahradí vzniknuté problémy. Stránka (bohužiaľ) stále nefunguje na 100%, preto ak narazíte na nejaký problém, buďte trpezliví a napíšte nám na ksp-info@ksp.sk a my sa to pokúsime čo najskôr vyriešiť.

Odporúčame však nenechávať si submitovanie na poslednú možnú chvíľu.

Začiatok 4. ročníka

,

Leto je už dávno za nami, môžete sa však tešiť z nových zadaní našej súťaže.

Opäť na vás čaká päť zaujímavých úloh, na ktorých riešenie máte čas do 30.10..

Tak neváhajte a pustite sa do toho :)

Košický letný tábor

,

V Košiciach organizujú začiatkom leta takýto zaujímavý tábor, takže ak ste z okolia a máte čas, určite sa na to pozrite:

Si žiakom základnej školy z okolia Košíc? Ak ešte nemáš plány na prvý týždeň prázdnin, poď na denný tábor RO-BOJARD na Alejovej!

Zisti ako sa programujú roboty, robia počítačové hry a videá filmovej kvality. Okrem odborného programu sa môžeš tešiť aj na úžasné hry, aké bývajú na sústredkách, rôzne súťače a super vedúcich.

Tábor je určený deťom od 7 do 15 rokov, koná sa od 3.7. do 7.7. na gymnáziu Alejová 1 v Košiciach. Je to denný tábor, takže ráno treba prísť na Alejovú a večer znovu odísť domov. Cena je 50€ a zahŕňa obed, pitný režim a sladké odmeny ;) Tak neváhaj a zaregistruj sa na http://tiny.cc/ro-bojard, prihlasovanie je otvorené do 20.6.

Ak máš nejaké otázky, pozri si prihlášku alebo napíš mail pani profesorke Plichtovej na janaplichtova@gmail.com
Tešíme sa na teba, organizátori Miki, Matej, Peťo a Stano

3. úloha zverejnená

,

Ahojte.

Tak už sme zverejnili aj tretiu úlohu a vy sa môžete pustiť do jej riešenia :) Je naozaj zaujímavá.

Ak s ňou budete mať akékoľvek problémy, nebojte sa napísať Prefixovi. Akurát buďte trpezlivý. Najbližší týždeň (do 6.5.) bude (aj s väčšinou ostatných PRASK vedúcich) na KSP sústredení, kde veľa internetu nebude. Potom sa vám však určite ozve :)