1. kolo zimnej časti

,

Zadania 1. zimnej série 5. ročníka Prasku sú na svete a úlohy môžete riešiť až do 10. decembra!

V tejto sérií sa napríklad naučíte ako funguje vyhľadávanie kontaktov v telefóne, ako pracovať so zvukom či komunikovať s podivným zošitom :) Do pozornosti Vám dávame domáce kolo Olympiády v informatike kategórie B. Súťaž úlohami podobná Prasku, pri ktorej sa tiež veľa naučíte.

Na priprave tejto sérii sa podielali Emo, Jitka, Žaba, Roman, Andrej a Paulínka.

Protokoly z testovania

,

Z dovodu upgradu testovaca su momentalne nedostupne podrobne vysledky z testovania starsie, ako z 7.10.2018. Spristupnime ich v dohladnej dobe.

Okrem toho sa momentalne zobrazuju vysledky len po prve WA.

pravdepodobne sa nedavaju odovzdavat zdrojaky, ktore obsahuju diakritkiu. Oprava je uz na ceste.

Edit: Uz sa daju odovzdavat aj subory s diakritikou a protokoly sa uz zobrazuju kompletne. Stare protokoly este nie su k dispozicii.

2. kolo letnej časti

,

Rozhodli sme sa, že v 2. kole letnej časti bude iba jedna teoretická úloha. Veríme, že zvyšné úlohy vás dostatočne zamestnajú :) A pekná úloha si na vás počká do ďalšieho kola.

1. kolo letnej časti

,

Ahojte :)

Čakajú vás nové zadania plné zaujímavých úloh. Termín odovzdania je 25.6., tešíme sa na vaše úspešné submity.

V tomto kole pomôžete vedúcim so stavaním studní, budete kontrolovať uzátvorkovanosť výrazov, naučíte sa pracovať s novým jazykom Prolog a už klasicky budete vyriešiť dve programátorské úlohy, alebo sa zapojíte do programátorskej Liahne a získate body takým spôsobom.

Koniec 2. kola - anketa a vzoráky

,

Na stránke sme zverejnili vzorové riešenia 2. kola: https://prask.ksp.sk/ulohy/94/ Ak sa teda chcete dozvedieť, ako vyzerali vzorové programy v kresle, či ako sa dalo pomôcť Jonášovi, Dášenke či Prefixovi, určite si ich pozrite :)

Okrem toho sa snažíme zistiť, ako PRASK vylepšiť. A na to potrebujeme poznať Váš názor. Chceli by sme Vás preto poprosiť, aby ste vyplnili túto krátku anketu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdI8vX15ZHxLsvTJbrX-IlkW6xsXwFlfihzKx-rTBK7a-VQYA/viewform#responses

Ďakujeme :)

Úloha Pohodlnejšie kreslo

,

Ako sme sľúbili, na stránke je zverejnená aj posledná úloha - Pohodlnejšie kreslo.

Prajeme veľa šťastia s riešením :)

Odstavka serverov

,

Ahojte, v noci z 25 na 26.12. budeme mat planovanu odstavku serverov, zhruba od 1:00 AM. Vtedy nepojdu weby a nejake dalsie sluzby. Rano by malo vsetko opat fungovat.

Prijemne sviatky zelaju vasi veduci :)

Zadanie 2. kola

,

Ahojte.

S blížiacimi sa sviatkami sme pre vás pripravili predčasný vianočný darček - zadania 2. kola zimnej časti. Síce ešte čakáme na zadanie úlohy 3 (ktoré pribudne v priebehu týždňa), medzičasom sa ale môžete pustiť do riešenia zvyšných štyroch veľmi zaujímavých úloh. Na riešenie máte niečo vyše mesiaca.

Prajeme vám príjemne prežité sviatky :)

Tričková šifra

,

Od leta majú KSPáci nové tričká. Mnohí z vás si ich už dokonca aj kúpili. Viete však vymenovať všetky algoritmy, dátové štruktúry a zvyšné informatické pojmy, ktoré sa na ňom nachádzajú? Dokázať nám to môžete v našej Tričko šifre :)

Vzorové riešenia 1. kola

,

Na webe sa konečne objavili vzorové riešenia 1. kola. Môžete sa teda pozrieť, ako sa mali zadané úlohy riešiť.

No a medzičasom opravujeme vaše riešenia a pripravujeme 2. kolo, máte sa na čo tešiť :)