Podporte nás aj tento rok svojimi 2%!

,

2% sa síce môžu zdať ako málo, ale my s nimi dokážeme veľmi veľa.

Vďaka týmto príspevkom prinášame tisíckam detí množstvo súťaží a sústredení.

Ako nám darovať 2%? Stačí vyplniť svoje údaje do vyhlásenia (https://www.trojsten.sk/wp-content/uploads/2020/02/Vyhlasenie_20201.pdf) a pripojiť ho k daňovému priznaniu (odovzdať zamestnávateľovi). Návod na vyplnenie nájdete tu (https://www.trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/#zamestnanec).

Predĺženie 2. kola zimnej časti!

,

Ahojte!

Presunuli sme o týždeň koniec aktuálnej série. Rozhodli sme sa tak potom, čo bolo riešenie 3. úlohy možné až o trochu neskôr po začiatku série. Tí čo začali riešiť 3. úlohu neskôr, ju tak môžete v pokoji doriešiť.

Predĺženie 1. kola zimnej časti!

,

Ahojte. Presunuli sme koniec 1. kola zimnej časti na 2.12. z dôvodu nižšieho záujmu o riešenie série. Pokiaľ viete o niekom, kto by mal záujem riešiť PRASK, dajte mu o ňom vedieť, budeme veľmi radi :) Držíme palce a dúfame, že sa Vám úlohy páčia.

Kockatý kalendár

,

Aj tento rok Ti prinášame podrobný prehľad akcií, ktoré organizujeme nielen my, ale aj Riešky, STROM, Sezam či P-mat, podrobne v Kockatom kalendári.

Zadania 2. kola letnej časti zverejnené

,

Ahojte,

dnes ráno sme zverejnili tradičných 5 príkladov. Pozriete sa na problémy čarodejníka Merlina, ťažký život špiónov alebo výrobu takej flauty.

UPDATE: Už je možné odovzdávať 3. príklad.

Tešíme sa na vaše riešenia. Ukážte nám, že úlohy sú ľahké a nezabudnite ani na tie teoretické.

Prihlasovanie na letné školy len do 8. 6.

,

Pokiaľ sa chcete v lete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike, prihláste sa na Letnú školu Trojstenu. Prihlasovanie je možné do naplnenia kapacity, avšak s ubytovaním len do 8. 6.
Na časť programovanie už ostávajú len 2 voľné miesta na týždeň 8. – 12. 7. a 10 voľných miest na týždeň 15. – 19. 7., preto sa poponáhľajte.

Prihlasovanie a viac informácií, nájdete na https://www.trojsten.sk/ls/

Predĺžený deadline 1. letnej časti

,

Ahojte, termín na odovzdávanie riešení 1. letnej časti bol posunutý o týždeň. Dúfame, že to viac z vás namotivuje riešiť súťažné úlohy. Pokiaľ poznáte niekoho, kto vo vašom okolí nerieši Prask a baví ho programovanie či informatika, tak neváhajte a šírte naše príklady ďalej :)

Zverejnená 1. letná séria 5. ročníka

,

Ahojte milí riešitelia,

od dnešného dňa môžete riešiť 1. letnú sériu. Čaká na vás ako obyčajne 5 úloh. Naučíte sa niečo o horolezectve, starších počítačoch či Emovej prezidentskej nádeji. Čas na riešenie máte do 6. mája avšak nič vám nebráni pustiť sa hneď do riešenia!

Veľa štastia a zábavy pri riešení.

Letné školy Trojstenu

,

Cez leto pre vás opäť pripravujeme 4 týždne letných škôl. Je to jedinečná príležitosť, ako sa môžete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike a spoznať ľudí, ktorí majú o tieto oblasti záujem. Z každej oblasti vás čakajú dva týždne programu:

  • programovanie: 7. 7. až 19. 7.,
  • matematika: 14. 7. až 26. 7.,
  • fyzika: 21. 7. až 2. 8.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.trojsten.sk/ls/. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára na https://goo.gl/forms/0SnoaRkSsJvvizwr2

2. zimná séria je na svete

,

Ahojte!

Trvalo to dlhšie ako sme očakávali ale zadania 2. zimnej série Prasku sú na svete a čakajú len na vás :) Pripomínam, že sa oplatí prečítať si všetky úlohy a získať z každej aspoň čiastkové body. Dúfame, že sa vám úlohy budú páčiť a nevieme sa dočkať vašich riešení. Čím viac ich bude, tým väčšiu radosť budeme mať.

Veľa šťastia a príjemnú zábavu :)