Šifrovačka Letnej školy prezenčne aj online

,

Hoci kvôli súčasnej situácii sme prezenčnú Letnú školu Trojstenu zrušili, rozhodli sme sa ponechať aspoň šifrovačku aj prezenčnou formou, keďže tá predstavuje výrazne menšie riziko. Prezenčná forma šifrovačky bude prebiehať v sobotu 18. 7. v Bratislave. Stále však bude možnosť zapojiť sa do šifrovačky aj dištančne.
Aj keď je to skvelá príležitosť, ako sa stretnúť s kamarátmi, zvážte riziká spojené s cestovaním a v prípade prezenčnej účasti sa správajte zodpovedne.

Registrovať svoj tím môžete pomocou formulára: https://forms.gle/bBSsgmSwSnuT27hq6
Pravidlá, bližšie informácie a obmedzenia si môžete prečítať na:
https://docs.google.com/document/d/17tIoP9fI_kphCLVwroj6i3BMVFvaKuuOddLCIcUl3cA/edit?usp=sharing

Letná škola Trojstenu

,

Letná škola trojstenu 📆 Rezervuj si v kalendári termín 🔜13 - 24.7. na tú najlepšiu Letnú Školu, na ktorej sa dozvieš množstvo zaujímavostí, ale ale zažiješ aj kopu zábavy!

Viac info na trojsten.sk/ls/

Letná škola bude prebiehať prezenčne, teda na bratislavskom matfyze. Sme však pripravený na všetko, a ak takáto forma nebude možná, môžete sa tešiť na skvelé online prednášky 😎

prihlásiť sa môžeš už teraz na https://forms.gle/nHxeAMwktLvSFT5i9

Predĺženie série a odmeny do súťaže!

,

Ahojte,

predĺžili sme odovzdávanie aktuálnej série do 11.5.

Zverejnenými cenami v našej súťaži sú raňajky do postele na sústredení, niekoľko súkromných online lekcií od vedúceho, možnosť navrhnúť príbeh úlohy či byť jeho hlavným aktérom!

Dôležitý oznam: situácia ohľadne koronavírusu

,

Kvôli situácií ohľadne koronavírusu sme boli nútení zrušiť tieto akcie: jarné sústredenia UFO-PRASK, KSP, jarná škola FX, letné sústredenia KMS alfa, KMS beta, FKS a tábor LTT. Obmedzenia sa týkajú aj ďalších akcií, viac sa dozviete na tomto linku.

PRASK odmeňuje riešiteľov!

,

Ahojte,

Vydali sme novú sadu a pripravili sme si pre vás dve špeciality, za ktoré môžete získať drobné odmeny: 1. Odporuč kamarátov -- Ak ukážeš náš super seminár svojim kamarátom, a podarí sa im získať aspoň 20 bodov v tejto sérii, dostaneš odmenu :) Stačí, aby človek, ktorého odporučíš, napísal na začiatok svojich teoretických a praktických úloh (komentár v kóde): "Riešim PRASK vďaka: ". Samozrejme, čím viac ľudí prinesieš, tým viac si odnesieš :) 2. Vyhraj v lotérii -- PRASK chystá ku každému príkladu lotériu! Ak získaš z príkladu viac ako 10 bodov, budeš zaradený do žrebovania o ceny. Každý príklad má vlastnú lotériu! Aby sme vám to trochu uľahčili, teoretické úlohy budeme opravovať priebežne. Vy tak môžete svoje riešenia vylepšovať!

Tak šup do riešenia a veľa šťastia :)

Online škola programovania

,

Zatvorili ti školu a nevieš čo s voľným časom? Vždy si sa chcel/a naučiť programovať? Či nebodaj už programovať vieš a chcel/a by si sa ešte viac zlepšiť? Tak sa zapoj do Online školy programovania!

Začnúc pondelkom 16.3. ráno budeme organizovať videoprednášky, riešiť a konzultovať s vami zaujímavé úlohy či tvoriť jednoduché počítačové hry. Je pri tom jedno ako skúsený programátor či programátorka si, pre každého sa niečo zaujímavé nájde.

Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke ksp.sk/osp20. Príď sa zapojiť :)

Podporte nás aj tento rok svojimi 2%!

,

2% sa síce môžu zdať ako málo, ale my s nimi dokážeme veľmi veľa.

Vďaka týmto príspevkom prinášame tisíckam detí množstvo súťaží a sústredení.

Ako nám darovať 2%? Stačí vyplniť svoje údaje do vyhlásenia (https://www.trojsten.sk/wp-content/uploads/2020/02/Vyhlasenie_20201.pdf) a pripojiť ho k daňovému priznaniu (odovzdať zamestnávateľovi). Návod na vyplnenie nájdete tu (https://www.trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/#zamestnanec).

Predĺženie 2. kola zimnej časti!

,

Ahojte!

Presunuli sme o týždeň koniec aktuálnej série. Rozhodli sme sa tak potom, čo bolo riešenie 3. úlohy možné až o trochu neskôr po začiatku série. Tí čo začali riešiť 3. úlohu neskôr, ju tak môžete v pokoji doriešiť.

Predĺženie 1. kola zimnej časti!

,

Ahojte. Presunuli sme koniec 1. kola zimnej časti na 2.12. z dôvodu nižšieho záujmu o riešenie série. Pokiaľ viete o niekom, kto by mal záujem riešiť PRASK, dajte mu o ňom vedieť, budeme veľmi radi :) Držíme palce a dúfame, že sa Vám úlohy páčia.

Kockatý kalendár

,

Aj tento rok Ti prinášame podrobný prehľad akcií, ktoré organizujeme nielen my, ale aj Riešky, STROM, Sezam či P-mat, podrobne v Kockatom kalendári.