1. kolo letnej časti

,

Práve sme zverejnili zadania 1. kolo letnej časti. Čakajú vás dve teoretické a dve programátorské úlohy. Čoskoro pribudne aj posledná, piata úloha. Zatiaľ však môžete riešiť tie zvyšné.

Prajeme vám veľa zdaru :)

Jarné sústredenie

,

Pozvánky na sústredenie už boli poslané!

Skontrolujte si preto mail, či vás tam nečakajú. A ak si myslíte, že by ste pozvánku mali dostať (ste vo výsledkovke medzi prvými 25 riešiteľmi) napíšte Baške na baska@ksp.sk .

Edit: Na stránke sú už finálne výsledky. Gratulujeme Adrianke Janáčkovej k víťazstvu :)

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

2. kolo je tu!

,

Zadania 2. kola zimnej časti sú konečne tu. Bohužiaľ, kvôli technickým problémom obsahujú iba tri príklady. Veľmi nás to mrzí.

Napriek tomu na Vás čakajú tri zaujímavé problémy, pokračovanie úlohy s bitovými strojmi a hlavne praktická úloha, v ktorej si vyskúšate pracovať s reálnou databázou za pomoci jazyka SQL. Veľa šťastia pri riešení :)

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu

1. kolo zverejnené

,

Všetky práce na úlohách 4 a 5 boli dokončené a Vy si konečne môžete pozrieť zbrusu nové zadania.

Tak neváhaj už ani chvíľu a začni riešiť . Čakajú Ťa dve teoretické úlohy, hrátky s obrázkami a hlavne interaktívna vláčiková úloha.

Klub Trojstenu

,

Plánuješ prísť na Fyzikálny náboj? Ak aj nie a máš pocit, že sa Ti v piatok nebude chcieť ísť domov a rád by si ešte niečo zaujímavé zažil a niečo zaujímavé sa aj v piatok podvečer po Náboji naučil, tak určite príď na najbližší Klub Trojstenu.

Okrem toho ako lieta frisbee sa dozvieš ako vysvetliť rastúci neporiadok v tvojej izbe svojej mame, ako veľmi je katastrofálna fyzika v katastrofických filmoch, ako funguje strojové učenie a mnoho ďalšieho ...

Nezabudni sa prihlásiť na klub.trojsten.sk!

A to najlepšie, tento raz sa bude prespávať na úplne inom mieste, ktoré je o mnoho bližšie samotnému Matfyzu, a kde nebudeme musieť až tak skoro vstávať :P

Klub Trojstenu po Fyzikálnom Náboji

Prihlasovanie na weby Trojstenu

,

Oddnes sa mierne zjednodušil spôsob prihlasovania na weby Trojstenu. Prihlasovanie je teraz spoločné pre všetky semináre.

Pokiaľ by niečo nefungovalo, môžte nám to nahlásiť pomocou nahlásiť problém.

Koniec 4. série

,

Pred prázdninami skončila 4. séria a boli opravené všetky vaše riešenia. Gratulujeme trom víťazkám, ktoré už po druhýkrát obsadili prvé až tretie miesto. Na prvom mieste skončila opäť Adrianka Janáčková, na druhé sa prebojovala Eliška Macáková a na treťom skončila Lucka Krajčoviechová.

Gratulujeme dievčatá :)

A za seminár PRASK vám všetkým prajeme pekné prázdniny. Vidíme sa v septembri s novou sériou.

Zadania 4. série

,

Konečne ste sa dočkali poslednej tohtoročnej série PRASKu. Jej zadania môžete nájsť tu.

V tejto sérii sa naučíte spraviť 150 kliknutí myšou za 5 sekúnd, nájsť druhú najľahšiu guličku na čo najmenej vážení a opäť raz zavítame do blšieho cirkusu.

Tak neváhajte a začnite riešiť. Termín odovzdania je 30.5..