Zverejnená 1. letná séria 5. ročníka

,

Ahojte milí riešitelia,

od dnešného dňa môžete riešiť 1. letnú sériu. Čaká na vás ako obyčajne 5 úloh. Naučíte sa niečo o horolezectve, starších počítačoch či Emovej prezidentskej nádeji. Čas na riešenie máte do 6. mája avšak nič vám nebráni pustiť sa hneď do riešenia!

Veľa štastia a zábavy pri riešení.

Letné školy Trojstenu

,

Cez leto pre vás opäť pripravujeme 4 týždne letných škôl. Je to jedinečná príležitosť, ako sa môžete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike a spoznať ľudí, ktorí majú o tieto oblasti záujem. Z každej oblasti vás čakajú dva týždne programu:

  • programovanie: 7. 7. až 19. 7.,
  • matematika: 14. 7. až 26. 7.,
  • fyzika: 21. 7. až 2. 8.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.trojsten.sk/ls/. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára na https://goo.gl/forms/0SnoaRkSsJvvizwr2

2. zimná séria je na svete

,

Ahojte!

Trvalo to dlhšie ako sme očakávali ale zadania 2. zimnej série Prasku sú na svete a čakajú len na vás :) Pripomínam, že sa oplatí prečítať si všetky úlohy a získať z každej aspoň čiastkové body. Dúfame, že sa vám úlohy budú páčiť a nevieme sa dočkať vašich riešení. Čím viac ich bude, tým väčšiu radosť budeme mať.

Veľa šťastia a príjemnú zábavu :)

Skončila 1. zimná séria Prasku

,

Ahojte, ako ste si mohli všimnúť včera večer skončila 1. zimná séria Prasku. Vzorové riešenia sa do pár dni objavia na stránke. Vaše riešenia teraz začneme opravovať a na stránke si postupom času nájdete body. To najdôležitejšie! Nová séria je v procese prípravy a objaví sa zrejme ku koncu decembra.

Želáme vám pekné sviatky a sme nadšení z vášho počtu.

Edit: Na stránke sa už nachádzajú vzorové riešenia 1. zimnej série

Ostáva už len 8 dní!

,

Ahojte,

do konca 1. zimnej série Prasku ostáva už len 8 dní. Je teda čas začať spisovať popis k druhej úlohe a vyskúšať programátorské úlohy 4. a 5. Každý bod sa počíta tak neváhajte a odovzdajte radšej horšie riešenie ako žiadne :) Veľa šťastia.

Body v úlohe 1

,

Čaute, v úlohe 1 sme opravili aktualizáciu bodov vo výsledkovke. Body za všetky vyriešené podúlohy počas nefungovania výsledkovky sme vám tiež pridelili. Odteraz sa po vyriešení podúlohy sa vám body vo výsledkovke pridelia automaticky.

1. kolo zimnej časti

,

Zadania 1. zimnej série 5. ročníka Prasku sú na svete a úlohy môžete riešiť až do 10. decembra!

V tejto sérií sa napríklad naučíte ako funguje vyhľadávanie kontaktov v telefóne, ako pracovať so zvukom či komunikovať s podivným zošitom :) Do pozornosti Vám dávame domáce kolo Olympiády v informatike kategórie B. Súťaž úlohami podobná Prasku, pri ktorej sa tiež veľa naučíte.

Na priprave tejto sérii sa podielali Emo, Jitka, Žaba, Roman, Andrej a Paulínka.

Protokoly z testovania

,

Z dovodu upgradu testovaca su momentalne nedostupne podrobne vysledky z testovania starsie, ako z 7.10.2018. Spristupnime ich v dohladnej dobe.

Okrem toho sa momentalne zobrazuju vysledky len po prve WA.

pravdepodobne sa nedavaju odovzdavat zdrojaky, ktore obsahuju diakritkiu. Oprava je uz na ceste.

Edit: Uz sa daju odovzdavat aj subory s diakritikou a protokoly sa uz zobrazuju kompletne. Stare protokoly este nie su k dispozicii.

2. kolo letnej časti

,

Rozhodli sme sa, že v 2. kole letnej časti bude iba jedna teoretická úloha. Veríme, že zvyšné úlohy vás dostatočne zamestnajú :) A pekná úloha si na vás počká do ďalšieho kola.

1. kolo letnej časti

,

Ahojte :)

Čakajú vás nové zadania plné zaujímavých úloh. Termín odovzdania je 25.6., tešíme sa na vaše úspešné submity.

V tomto kole pomôžete vedúcim so stavaním studní, budete kontrolovať uzátvorkovanosť výrazov, naučíte sa pracovať s novým jazykom Prolog a už klasicky budete vyriešiť dve programátorské úlohy, alebo sa zapojíte do programátorskej Liahne a získate body takým spôsobom.