LTT 2023 nezáväzná prihláška otvorená

,

Ahojte,

pokiaľ Ti v lete chýbajú sústredenia, tak nezúfaj a prihlás sa na Letný tábor Trojstenu. Je to také deväťdňové sústredenie 9. 8. do 18. 8. 2023 pre všetkých našich riešiteľov aj neriešiteľov. Program bude viac zážitkový a trošku menej odborný ako na bežnom sústredení.

Viac info na ltt.trojsten.sk. Tešíme sa na Vás!

Prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu

,

Milí riešitelia,

ak vám nestačia sústredká alebo sa nemôžete zúčastniť, ak sa chcete v lete dozvedieť množstvo zaujíímavých a užitočných vecí, a ak chcete prežiť týždne prázdnin učením aj voľnou zábavou s kamarátmi s podobnými záujmami, Letná škola Trojstenu je tu práve pre Vás!

Práve sme spustili prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu, ktorá sa uskutoční 10.7-29.7 v Bratislave. Čaká vás odborný program z matematiky, fyziky aj informatiky v rôznych týždňoch, zaujímavý voľnočasový program aj možnosť stravovania a ubytovania v blízkosti Letnej školy.

Formulár na prihlásenie nájdete na trojsten.sk/ls. Tak neváhajte a prihláste sa!

Klub po Matematickom Náboji

,

Ahojte,

po skončení Náboja (21. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou a potom si spolu zahráme frisbee. Viac sa ale môžeš dočítať na stránke klub.trojsten.sk.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.

Koniec kola a dotazník

,

Ahojte, skončilo nám aj druhé kolo, a s ním aj celá zimná časť. Na stránke si môžete pozrieť vzorové riešenia úloh.

Taktiež by nás veľmi potešilo ak by ste vyplnili krátky dotazník o tom, ako sa vám páčili úlohy. Aj vďaka tvojej spätnej väzbe budú môcť byť úlohy v budúcnosti ešte lepšie.

2. kolo začalo

,

Ahojte, začalo nám 2. kolo!!!

Čas na riešenie máte do 27. 2.

Ak chcete aby vám neušlo nič, čo sa v prasku deje, začni nás sledovať na instagrame :)

1. kolo skončilo

,

Prvé kolo už je za nami. No nezúfajte, kým sa dočkáte ďaľšieho kola (už čoskoro..), tak si môžete pozrieť svoje opravené riešenia teoretickej úlohy. Taktiež sme zverejnili vzoráky, takže ak sa vám nepodarilo nejakú úlohu vyriešiť, alebo sa chcete pozrieť ako sa mala riešiť "vzorovo" odporúčam vám si ich prečítať :)

Akadémia a klub Trojstenu

,

Máš už plány na piatok 16.12.? Či je Tvoja odpoveď áno alebo nie, vedz, že organizujeme super akciu Akadémiu Trojstenu. Ide o zaujímavé prednášky z matematiky, fyziky a informatiky, ktoré sa uskutočnia na pôde FMFI UK. Príď sa pozrieť do Bratislavy aj Ty. A keď už tu budeš, ostaň aj na Klub!

Nová séria

,

Po dlhej odmlke je tu zas a znova nové kolo! Je plné super úloh a množstva sviežich vedomostí, takže to čakanie stálo za to. Je tu nová príležitosť zmocniť sa čo najviac bodov. Avšak ak si ešte nikdy nesúťažil, nemusíš smútiť, určite sa tu miesto nájde aj pre teba - stačí si vytvoriť účet a hor sa riešiť.

Nová séria

,

Je tu nová séria Prasku! V tejto sérií budú úlohy pribúdať priebežne, takže stále budeš môcť niečo riešiť. Prvé dve úlohy sú už zverejnené. Pozor, na tieto dve úlohy máš iba 3 týždne, takže ti odporúčame začať čo najskôr!

Okrem toho sme vytvorili Instagramovú stránku, kde vždy nájdeš čerstvé informácie o seminári: https://www.instagram.com/prask.trojsten/