Letná škola Trojstenu

,

Milí riešitelia, aj toto leto sa bude konať Letná škola Trojstenu nabitá programom a prednáškami! Letná škola je akcia, na ktorej sa naučíš veľa nového, vyskúšaš si nové poznatky v praxi, spoznáš nových ľudí a hlavne sa zabavíš!

Opäť budú tri časti:

  • LŠ programovania (8.7.-19.7.)

  • LŠ matematiky (15.7.-26.7.)

  • LŠ fyziky (22.7.-2.8.).

Viac informácií a prihlášku nájdeš na trojsten.sk/ls.

Tešíme sa na teba!

Druhé kolo je tu!

,

Na stránke sa objavili čerstvo upečené zadania druhého kola a spolu s nimi aj vzorové riešenia prvého kola, tak sa pustite do čítana!

Na riešenie druhého kola máte čas do 8.4., teda týždeň po Veľkej noci.

Nové zadania

,

Prvé kolo 9. ročníka Prask je tu!

Čas na riešenie máte do 4. 3. 2024, tak neváhajte a šup šup do riešenia!

Prajeme Vám veľa šťastia pri riešení, programovaní a písaní popisov :)

Adventný trojboj Trojstenu a Riešok

,

Milí riešitelia,

vianoce sa nám už pomaly blížia, a aby ste mohli advent prežiť aj so seminármi, vedúci KMS, SuŠi a Riešok si pre vás prichystali darček. Ide o Adventný trojboj Trojstenu a Riešok.

Adventný trojboj sa skladá z troch nezávislých súťaží, do ktorých sa môžete zapojiť a každý adventný deň vyriešiť jednu úlohu:

Všetky súťaže sú otvorené základoškolákom, stredoškolákom aj starším.

Úlohy sú maličké a príjemné ako sladkosti v adventnom kalendári - či nadšenci šifier, milovníci príkladov alebo fanúšikovia logbojov by ich mali zvládnuť vyriešiť všetky. Deň po zverejnení sa objavia aj nápovedy, takže báť sa nemusia ani začiatočníci. Vyskúšajte si rôzne druhy hlavolamov, zapojte sa do všetkých troch súťaží a najúspešnejšieho (základo/stredo-školského) účastníka odmeníme aj špeciálnou cenou!

Klub po Fyzikálnom Náboji - Už budúci piatok!

,

Ahojte,

po skončení Náboja (3. novembra) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou alebo si spolu zahráme frisbee.

Prihlasovanie tu!
Pozor! Bez vyplnenia prilášky na nemôžeš zúčastniť.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.

LTT 2023 nezáväzná prihláška otvorená

,

Ahojte,

pokiaľ Ti v lete chýbajú sústredenia, tak nezúfaj a prihlás sa na Letný tábor Trojstenu. Je to také deväťdňové sústredenie 9. 8. do 18. 8. 2023 pre všetkých našich riešiteľov aj neriešiteľov. Program bude viac zážitkový a trošku menej odborný ako na bežnom sústredení.

Viac info na ltt.trojsten.sk. Tešíme sa na Vás!

Prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu

,

Milí riešitelia,

ak vám nestačia sústredká alebo sa nemôžete zúčastniť, ak sa chcete v lete dozvedieť množstvo zaujíímavých a užitočných vecí, a ak chcete prežiť týždne prázdnin učením aj voľnou zábavou s kamarátmi s podobnými záujmami, Letná škola Trojstenu je tu práve pre Vás!

Práve sme spustili prihlasovanie na Letnú školu Trojstenu, ktorá sa uskutoční 10.7-29.7 v Bratislave. Čaká vás odborný program z matematiky, fyziky aj informatiky v rôznych týždňoch, zaujímavý voľnočasový program aj možnosť stravovania a ubytovania v blízkosti Letnej školy.

Formulár na prihlásenie nájdete na trojsten.sk/ls. Tak neváhajte a prihláste sa!

Klub po Matematickom Náboji

,

Ahojte,

po skončení Náboja (21. apríla) v Bratislave sa, ako tradične, bude konať Klub Trojstenu. Neváhaj prísť, aj ak nebudeš na Náboji. Začneme prednáškami na matfyze. Pre záujemcov bude nasledovať prespávačka v telocvični, počas ktorej sa môžete zahrať spoločenské hry, zaspievať a zagitarovať si, či porozprávať sa s účastníkmi aj vedúcimi. V sobotu deň začneme hrou a potom si spolu zahráme frisbee. Viac sa ale môžeš dočítať na stránke klub.trojsten.sk.

Dúfame, že prídeš. A ak áno, nezabudni si spacák a karimatku.

Koniec kola a dotazník

,

Ahojte, skončilo nám aj druhé kolo, a s ním aj celá zimná časť. Na stránke si môžete pozrieť vzorové riešenia úloh.

Taktiež by nás veľmi potešilo ak by ste vyplnili krátky dotazník o tom, ako sa vám páčili úlohy. Aj vďaka tvojej spätnej väzbe budú môcť byť úlohy v budúcnosti ešte lepšie.

2. kolo začalo

,

Ahojte, začalo nám 2. kolo!!!

Čas na riešenie máte do 27. 2.

Ak chcete aby vám neušlo nič, čo sa v prasku deje, začni nás sledovať na instagrame :)