PRASK odmeňuje riešiteľov!

,

Ahojte,

Vydali sme novú sadu a pripravili sme si pre vás dve špeciality, za ktoré môžete získať drobné odmeny: 1. Odporuč kamarátov -- Ak ukážeš náš super seminár svojim kamarátom, a podarí sa im získať aspoň 20 bodov v tejto sérii, dostaneš odmenu :) Stačí, aby človek, ktorého odporučíš, napísal na začiatok svojich teoretických a praktických úloh (komentár v kóde): "Riešim PRASK vďaka: ". Samozrejme, čím viac ľudí prinesieš, tým viac si odnesieš :) 2. Vyhraj v lotérii -- PRASK chystá ku každému príkladu lotériu! Ak získaš z príkladu viac ako 10 bodov, budeš zaradený do žrebovania o ceny. Každý príklad má vlastnú lotériu! Aby sme vám to trochu uľahčili, teoretické úlohy budeme opravovať priebežne. Vy tak môžete svoje riešenia vylepšovať!

Tak šup do riešenia a veľa šťastia :)

Online škola programovania

,

Zatvorili ti školu a nevieš čo s voľným časom? Vždy si sa chcel/a naučiť programovať? Či nebodaj už programovať vieš a chcel/a by si sa ešte viac zlepšiť? Tak sa zapoj do Online školy programovania!

Začnúc pondelkom 16.3. ráno budeme organizovať videoprednášky, riešiť a konzultovať s vami zaujímavé úlohy či tvoriť jednoduché počítačové hry. Je pri tom jedno ako skúsený programátor či programátorka si, pre každého sa niečo zaujímavé nájde.

Všetky ďalšie informácie nájdeš na stránke ksp.sk/osp20. Príď sa zapojiť :)

Podporte nás aj tento rok svojimi 2%!

,

2% sa síce môžu zdať ako málo, ale my s nimi dokážeme veľmi veľa.

Vďaka týmto príspevkom prinášame tisíckam detí množstvo súťaží a sústredení.

Ako nám darovať 2%? Stačí vyplniť svoje údaje do vyhlásenia (https://www.trojsten.sk/wp-content/uploads/2020/02/Vyhlasenie_20201.pdf) a pripojiť ho k daňovému priznaniu (odovzdať zamestnávateľovi). Návod na vyplnenie nájdete tu (https://www.trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/#zamestnanec).

Predĺženie 2. kola zimnej časti!

,

Ahojte!

Presunuli sme o týždeň koniec aktuálnej série. Rozhodli sme sa tak potom, čo bolo riešenie 3. úlohy možné až o trochu neskôr po začiatku série. Tí čo začali riešiť 3. úlohu neskôr, ju tak môžete v pokoji doriešiť.

Predĺženie 1. kola zimnej časti!

,

Ahojte. Presunuli sme koniec 1. kola zimnej časti na 2.12. z dôvodu nižšieho záujmu o riešenie série. Pokiaľ viete o niekom, kto by mal záujem riešiť PRASK, dajte mu o ňom vedieť, budeme veľmi radi :) Držíme palce a dúfame, že sa Vám úlohy páčia.

Kockatý kalendár

,

Aj tento rok Ti prinášame podrobný prehľad akcií, ktoré organizujeme nielen my, ale aj Riešky, STROM, Sezam či P-mat, podrobne v Kockatom kalendári.

Zadania 2. kola letnej časti zverejnené

,

Ahojte,

dnes ráno sme zverejnili tradičných 5 príkladov. Pozriete sa na problémy čarodejníka Merlina, ťažký život špiónov alebo výrobu takej flauty.

UPDATE: Už je možné odovzdávať 3. príklad.

Tešíme sa na vaše riešenia. Ukážte nám, že úlohy sú ľahké a nezabudnite ani na tie teoretické.

Prihlasovanie na letné školy len do 8. 6.

,

Pokiaľ sa chcete v lete zdokonaliť v programovaní, matematike alebo fyzike, prihláste sa na Letnú školu Trojstenu. Prihlasovanie je možné do naplnenia kapacity, avšak s ubytovaním len do 8. 6.
Na časť programovanie už ostávajú len 2 voľné miesta na týždeň 8. – 12. 7. a 10 voľných miest na týždeň 15. – 19. 7., preto sa poponáhľajte.

Prihlasovanie a viac informácií, nájdete na https://www.trojsten.sk/ls/

Predĺžený deadline 1. letnej časti

,

Ahojte, termín na odovzdávanie riešení 1. letnej časti bol posunutý o týždeň. Dúfame, že to viac z vás namotivuje riešiť súťažné úlohy. Pokiaľ poznáte niekoho, kto vo vašom okolí nerieši Prask a baví ho programovanie či informatika, tak neváhajte a šírte naše príklady ďalej :)

Zverejnená 1. letná séria 5. ročníka

,

Ahojte milí riešitelia,

od dnešného dňa môžete riešiť 1. letnú sériu. Čaká na vás ako obyčajne 5 úloh. Naučíte sa niečo o horolezectve, starších počítačoch či Emovej prezidentskej nádeji. Čas na riešenie máte do 6. mája avšak nič vám nebráni pustiť sa hneď do riešenia!

Veľa štastia a zábavy pri riešení.