Vzorové riešenia 1. kola

,

Na webe sa konečne objavili vzorové riešenia 1. kola. Môžete sa teda pozrieť, ako sa mali zadané úlohy riešiť.

No a medzičasom opravujeme vaše riešenia a pripravujeme 2. kolo, máte sa na čo tešiť :)

Predĺženie termínu 1. kola

,

Kvôli viacerím technickým problémom, ktoré sme v posledných dňoch mali na našej stránke, sme sa rozhodli predĺžiť termín 1. kola do 1.11.2017.

Dúfame, že tento čas navyše počas prázdnin vám vynahradí vzniknuté problémy. Stránka (bohužiaľ) stále nefunguje na 100%, preto ak narazíte na nejaký problém, buďte trpezliví a napíšte nám na ksp-info@ksp.sk a my sa to pokúsime čo najskôr vyriešiť.

Odporúčame však nenechávať si submitovanie na poslednú možnú chvíľu.

Začiatok 4. ročníka

,

Leto je už dávno za nami, môžete sa však tešiť z nových zadaní našej súťaže.

Opäť na vás čaká päť zaujímavých úloh, na ktorých riešenie máte čas do 30.10..

Tak neváhajte a pustite sa do toho :)

Košický letný tábor

,

V Košiciach organizujú začiatkom leta takýto zaujímavý tábor, takže ak ste z okolia a máte čas, určite sa na to pozrite:

Si žiakom základnej školy z okolia Košíc? Ak ešte nemáš plány na prvý týždeň prázdnin, poď na denný tábor RO-BOJARD na Alejovej!

Zisti ako sa programujú roboty, robia počítačové hry a videá filmovej kvality. Okrem odborného programu sa môžeš tešiť aj na úžasné hry, aké bývajú na sústredkách, rôzne súťače a super vedúcich.

Tábor je určený deťom od 7 do 15 rokov, koná sa od 3.7. do 7.7. na gymnáziu Alejová 1 v Košiciach. Je to denný tábor, takže ráno treba prísť na Alejovú a večer znovu odísť domov. Cena je 50€ a zahŕňa obed, pitný režim a sladké odmeny ;) Tak neváhaj a zaregistruj sa na http://tiny.cc/ro-bojard, prihlasovanie je otvorené do 20.6.

Ak máš nejaké otázky, pozri si prihlášku alebo napíš mail pani profesorke Plichtovej na janaplichtova@gmail.com
Tešíme sa na teba, organizátori Miki, Matej, Peťo a Stano

3. úloha zverejnená

,

Ahojte.

Tak už sme zverejnili aj tretiu úlohu a vy sa môžete pustiť do jej riešenia :) Je naozaj zaujímavá.

Ak s ňou budete mať akékoľvek problémy, nebojte sa napísať Prefixovi. Akurát buďte trpezlivý. Najbližší týždeň (do 6.5.) bude (aj s väčšinou ostatných PRASK vedúcich) na KSP sústredení, kde veľa internetu nebude. Potom sa vám však určite ozve :)

1. kolo letnej časti

,

Práve sme zverejnili zadania 1. kolo letnej časti. Čakajú vás dve teoretické a dve programátorské úlohy. Čoskoro pribudne aj posledná, piata úloha. Zatiaľ však môžete riešiť tie zvyšné.

Prajeme vám veľa zdaru :)

Jarné sústredenie

,

Pozvánky na sústredenie už boli poslané!

Skontrolujte si preto mail, či vás tam nečakajú. A ak si myslíte, že by ste pozvánku mali dostať (ste vo výsledkovke medzi prvými 25 riešiteľmi) napíšte Baške na baska@ksp.sk .

Edit: Na stránke sú už finálne výsledky. Gratulujeme Adrianke Janáčkovej k víťazstvu :)

2% z daní

,

Ahojte,

aj tento rok je možnosť darovať 2% zo svojich daní Trojstenu. Budeme veľmi vďační, ak tak urobíte, tieto príspevky tvoria nezanedbateľnú časť príjmov, z ktorých financujeme všetky naše aktivity od korešpodenčnej časti a sústredení až po Náboje a Letné školy.

Viac informácií, ako na to, nájdete na trojsten.sk/ako-poukazat-2-z-dane/. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane nájdete tu a potvrdenie o zaplatení dane tu.

2. kolo je tu!

,

Zadania 2. kola zimnej časti sú konečne tu. Bohužiaľ, kvôli technickým problémom obsahujú iba tri príklady. Veľmi nás to mrzí.

Napriek tomu na Vás čakajú tri zaujímavé problémy, pokračovanie úlohy s bitovými strojmi a hlavne praktická úloha, v ktorej si vyskúšate pracovať s reálnou databázou za pomoci jazyka SQL. Veľa šťastia pri riešení :)

Akadémia Trojstenu

,

Ako vyrobiť skutočný (magnetický) plášť neviditeľnosti ako z Harryho Pottera? Ako zarobiť milión dolárov vyriešením celkom jednoduchého problému? Ako by ste ako stroskotanci na opustenom, dobre vybavenom ostrove pomocou svetla, respektíve pohlcovania svetla vo vzorke krvi vedeli určiť patologické hodnoty a tým si azda zachránili život?

Na tieto otázky, ale aj mnohé ďalšie veci ako či je minimálna mzda skutočne dobrá, ako funguje dúha alebo či nám reálne hrozí nebezpečenstvo pri zombie apokalypse nájdeš (fundované ;) ) odpovede na Akadémii Trojstenu už najbližší piatok, 09. 12. na FMFI UK!

Nezabudni sa registrovať na http://akademia.trojsten.sk/events/#signup.

Akadémia Trojstenu