Pred sústredkom

Tridsaťsedem talentovaných force userov dostalo pozvánku na prijímačky do Jedi akadémie na planéte Terra. Týchto force userov Jedi našli pomocou talentových korešpondenčných skúšok. Avšak bližšie pretestovanie bude ešte potrebné.

Utotok

Po príchode nových talentov do chrámu ich privítal Jedi master Davide. Po krátkom zoznámení a úvodných ceremóniách začalo testovanie. Adepti podrobení testovaniu odhalili svoje silné a slabé stránky, hlavne v smere force sensitivity. Ukázalo sa, že korešpondenčné talentové skúšky fungujú výborne, nakoľko všetkých 37 pozvaných testami prešlo a boli prijatí za učňov.

Streda

V nasledujúcich mesiacoch si učni pod dohľadom rytierov a majstrov Jedi prešli tvrdým tréningom tela aj mysle. Hlavným ťažiskom vzdelania nových Jedi sú prednášky, na ktorých sa naučia všetko potrebné a športy, na ktorých získajú potrebné fyzické zručnosti. Neskôr prešli záverečnými fyzickými testami a poslednými prednáškami zakončených písaním záverečnej práce. Formálne dosiahli potrebné prerekvizity na to, aby sa stali padawanmi ale ešte ich čaká jedna posledná skúška. Jednej noci mali však všetci strašný sen, v ktorom videli Sithov ako napadli chrám, zabili väčšinu rytierov Jedi a chrám zničili.

Štvrtok

Učni znepokojení svojím spoločným snom sa snažili zistiť viac o snoch. Keďže ale nikde nič užitočné o nich nenašli a majstri Jedi im nedovolili hľadať v chrámovej knižnici, rozhodli sa do nej vplížiť. V knižnici sa však nečítalo dobre, útržky textov relevantných pre ich výskum boli roztrúsené po celej knižnici a boli strážené Jediskymi chrámovými strážcami. Navyše týmto útržkom moc dobre nerozumeli a museli ich ešte rozlúštiť pred tým, ako im dalo odpoveď, že v skutočnosti ich sen bol vízia, a tie sa zvyknú naplniť. Majstri - pobúrení, že celý deň svojich učňov nevideli, im zadalli náročnú úlohu. Prekonať rekord na prekážkovom okruhu. Tento rekord prekonali ešte v predstihu a majstri inšpirovaní ich výsledkom sa rozhodli, že im dajú skonštuovať ich prvé svetelné meče - posledná skúška pred tým, ako sa stanú riadnymi padawanimi. Ako si tak postavili s nadšením svoje meče, zabudli na podstatný element, kyberkryštál, jadro každého meča. Treba sa ponáhľať, pretože do jaskyne na planéte Illum, kde sa kyberkyštály prirodzene vyskytujú, je prístup vďaka prírodným podmienkam možný iba raz za 66 hodín. Každý si musel nájsť v jaskyni ten svoj kryštál.

Piatok

Majstri sa rozhodli preveriť ich mentálne schopnosti (čítaj Náboj)... Keď však majster Lučiáno odišiel po úlohy, tak prišla majsterka Hrozná celá zúfala z poslednej misie a začala vyprávať: “Bola som teraz s Lukášom (Lukáš ≠ Lučiáno, pozn. red.) na misií a prepadol nás darth Bane!” Obratom na to vysvetlila, že je potrebné ho zastaviť pri jeho zbere sithských artefaktov, holokronov, aby nezískal ešte väčšiu moc, a teda treba holokrony pozbierať pred ním. Lov bol náročný. Bolo treba získať informácie, kde sa nachádzajú holokrony a potom aj poraziť strážcov (zväčša ilúzie tých majstrov, ktorým tie holokrony patrili). Lenže dostať znalosti z holokronov nie je jednoduchá záležitosť a každý si samozrejme myslí, že to zvládne lepšie ako ostatní. Preto si padawani začali kradnúť holokrony navzájom, aby ostatným ukázali, že to vedia lepšie rozlúštiť. Nakoniec sa uzhodli, že každá skupina si nechá svoj a budú si ho lúštiť sami. Pri jeho lúštení sa potulovali po chráme a zisťovali ešte čo-to o meditácií. Keď nakoniec zišli do jaskyne, aby meditovali s holokronom, podarilo sa im zistiť proroctvo o narodení nového zeleného majstra (Jodu). Avšak to nebolo všetko. Cítili veľmi silnú prítomnosť temnej strany sily, darth Bane! A rýchlo sa vzďaľoval. Vyšli z jaskyne a videli chrám v plameňoch.

Sobota

Rýchlo, ponáhľajme sa, z plameňov treba zachrániť všetko, čo sa dá: knihy, zväzky, ľudí, artefakty…. Tak sa začali záchranné operácie v súbehu s hasením. Chrám sa avšak nedarilo uhasiť, takže zhorel do tla. Vízia sa naplnila. Na konci náročného dňa sa zvyšní majstri rozhodli vymenovať preživších masakru za rytierov Jedi.

Nedeľa

Rytieri teraz majú nový cieľ. Vedia, po kom ide Bane - po dieťati z proroctva. No a teraz im už žiadna vízia nehrozí. Tak sa vydali po stopách Jodu, aby znovu predbehli Bane. Jodu sa im podarilo nájsť, avšak Bane zazretý veľmi blízko určite kuje nejaké pikle. Treba ho ísť uloviť. Padawani sa rozdelili na tých, ktorí budú meditovať a hľadať pozície sithov a tých, ktorí idú loviť. Lenže po ulovení všetkých sithov Bane nikde. A zrazu Bane si odvádza Jodu so svojim lightsaberom pod jeho krkom preč, aby vykonal nejaký tajný sithský rituál. Keď ho rytieri dobehli, tak už začal so svojim rituálom a jeho verní sithi ho chránia. Strhol sa boj o holokrony, ktoré sú nevyhnutné pre rituál. Po krátkej chvíli ich už nebolo dosť na to, aby udržali rituál aktívny, Bane sa rozzúril a začal vraždiť svojich neschopných pomocníkov jedného po druhom, až zostala len Zannah. Spolu utiekli z bojiska a založili Rule of two: “Two there should be. No more, no less. One to embody power, the other to crave it.”

Po vyhodnotení nás čakala dlhá noc osláv, tancovania, fotenia, hry či iné radosti.

Scenár, Réžia:
Marek Murin, Nina Hronkovičová

V hlavnej úlohe:
darth Bane, majster M&M       Marek Murin              
darth Zannah                               Nina Hronkovičová
hlavný majster Davide            Dávid Barbora         
majster Krtko                              Matej Novota            
master Andrej                             Andrej Korman       
majster Lučiáno                         Lukáš Gáborik        
majster Lukáš                              Lukáš Obermajer  
majster Emo                                Emanuel Tesař       
majsterka Jitka                          Jitka Muravská        
majsterka Timka                        Timea Szöllősová  
majsterka Hrozná, Yoda           Marianna Hronská
majster Kráľ                                   Adam Král                
majster Roman                             Roman Sobkuliak 

Hlavný vedúci:
Dávid Barbora

Zdravotný dozor:
Nina Hronkovičová

Fyzikálny program:
Marek Murin, Nina Hronkovičová, Matej Novota, Lukáš Gáborik, Lukáš Obermajer, Marianna Hronská

Informatický program:
Emanuel Tesař, Andrej Korman, Adam Král, Dávid Barbora, Roman Sobkuliak, Jitka Muravská, Timea Szöllősová

Športy
Emanuel Tesař, Jitka Muravská

Ďalej účinkovali
Adam Benjamin Plšek, Adam Harmanský,Jozef Smolár, Matúš Jurčák,Matúš Mandzák, Alexandra Barančíková, Anamária Šutková, Anton Vojtko, Elena Simčová, Erik Tóth, Jan Gottweis, Juraj Filipko, Katarína Ostertágová, Mária Ostertágová, Martin Belluš, Martin Szöllős, Martin Štěpánek, Matej Donoval, Matej Repa, Matej Zigo, Matúš Jánošík, Matúš Pálka, Miriam Haverlíková, Stanislav Bezák, Tereza Vranová, Tímea Gertler, Timotej Bezák, Timotej Šinkovic, Viktor Imrišek, Viktória Krettová, Viliam Gottweis, Matúš Orolin, Lujza Lukáčová, Tomáš Kubrický, Tomáš Proks

Trojsten oz.

Čas poslednej úpravy: 29. máj 2019 23:18